Cztery wskazówki, jak wybrać bardziej ekologiczny detergent do prania

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Pralni 6 marca 2023
post-image

Podczas ostatniej konferencji COP21, która odbyła się w Paryżu, wszystkie kraje zgodziły się współpracować w celu ograniczenia globalnego ocieplenia do poziomu znacznie poniżej 2 stopni i dążenia do 1,5 stopnia, ale aby dostosować się do skutków zmieniającego się klimatu i udostępnić środki finansowe na realizację tych celów, musimy zrobić jeszcze wiele, a także podjąć nowe działania.

Znaczenie „przechodzenia na ekologię” jest z pewnością sprawą globalną, ale nasze pojedyncze działania i wybory mogą mieć wpływ i coś zmienić, jak próbuje nam to pokazać ruch „Piątki dla przyszłości”, który zwraca się do władz lokalnych i do wszystkich ludzi o podjęcie działań w związku z kryzysem klimatycznym.

Przyglądając się naszemu życiu zawodowemu i codziennym zajęciom, możemy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, nawet przy wyborze idealnego proszku do prania. Jeśli pytasz, jaki jest związek między zmianami klimatycznymi a detergentami, odpowiedź jest prosta: nie wszystkie detergenty są jednakowe i zostały opracowane tak, aby w jak największym stopniu ograniczyć ich wpływ na środowisko.

Poniżej przedstawiamy cztery proste wskazówki, które pomogą Ci w wyborze.

PRODUKTY PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Na rynku jest wiele produktów, które twierdzą, że są „ekologiczne”, ale tylko obecność oficjalnego logo ECOLABEL może dać Ci pewność, że spełniają one surowe wymagania środowiskowe na wszystkich istotnych etapach cyklu życia produktu.

Oznacza to, że Urząd dokonał oceny produktu z zastosowaniem podejścia globalnego: ocena obejmuje wybór surowców, procesy produkcyjne, stosowanie i dozowanie, usuwanie i recykling. Ponadto właściwości produktu muszą zapewniać jego jakość i trwałość). Oznakowanie ekologiczne UE, ustanowione w 1992 r., jest również nazywane „kwiatem UE” i jest jednym z najbardziej znanych oznakowań ekologicznych na świecie. Skandynawski Łabędź jest odpowiednikiem oznakowania ekologicznego UE, ale ma silną pozycję wśród konsumentów w regionie Skandynawii.

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo dla ubrań, ale także dla ludzi, ma fundamentalne znaczenie: skuteczność czyszczenia jest tym, czego wszyscy szukają, choć nie należy ignorować bezpieczeństwa. Jeśli detergent jest delikatny dla tekstyliów, ochroni je przed nadmiernym zużyciem i zniszczeniem, przedłużając ich żywotność i ponownie będąc przyjaznym dla środowiska. W każdym razie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie trzeba myśleć tylko o tekstyliach, ale także o wrażliwej skórze osób używających detergentów i noszących wyprane za ich pomocą tekstylia. Produkty hipoalergiczne zostały przebadane dermatologicznie i są produktami opracowanymi w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uczuleń.

SKUTECZNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ

Zawsze pamiętaj, że będziesz miał do czynienia z różnymi rodzajami i stopniami zabrudzenia, dlatego posiadanie asortymentu, który pomoże Ci w codziennej pracy, ułatwi Ci wszystko. Sprawdzając skuteczność, pamiętaj o sprawdzeniu dozowania i sugerowanej temperatury prania. Im niższa jest dawka i temperatura, tym lepiej dla środowiska i dla Twojej kieszeni. Rozważ również istnienie kompatybilnego asortymentu środków do usuwania plam, który pomoże rozwiązać najtrudniejsze przypadki, zamiast przechodzić przez wielokrotne procesy prania lub mieć potrzebę zwiększania temperatury lub dozowania w standardowych programach prania, tracąc korzyści, o których już mówiliśmy.

HIGIENA

Rozważ produkty, które mogą poprawić higienę dzięki specyficznym właściwościom chemicznym. Czy wiesz, że skrajne wartości pH mogą inaktywować koronawirusa? Ponadto wysoka temperatura przez pewien okres czasu może wspomóc ten proces. Połączenie tych cech może być przydatne i da Tobie, Twoim klientom i pracownikom pewność, że ich samopoczucie jest zawsze chronione.
PODSUMOWANIE

Dzięki tym prostym rozważaniom będziesz w stanie wybrać skuteczne detergenty, chronić środowisko, przedłużyć żywotność tekstyliów swoich klientów, zapewnić stosowanie delikatnych produktów i spełnić coraz wyższe standardy higieny.

Wybór odpowiednich detergentów nie tylko ułatwi Ci pracę, ale także pomoże Ci stać się częścią zielonej rewolucji, która właśnie się dokonuje.

Zobacz:

wyposażenie pralni

MicrosoftTeams image 2

Jak oszczędzać energię w profesjonalnych suszarkach bębnowych?

17 stycznia, 2023
Rozwiazania pralnicze Electrolux Professional 3

Jakie są elementy wyposażenia pralni powinny się znaleźć w pralni komercyjnej?

2 kwietnia, 2023
Wyświetlenia: 121

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności