Jak oszczędzać energię w profesjonalnych suszarkach bębnowych?

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Pralni 17 stycznia 2023
post-image

Suszarki bębnowe Electrolux Professional pozwalają obniżyć koszty energii i zwiększyć wydajność bez ograniczania prędkości.

Ponieważ koszt energii elektrycznej stale rośnie, ceny energii stanowią obciążenie dla wielu pralni. Komercyjne suszarki bębnowe zużywają dużo energii – więcej niż wiele innych urządzeń, takich jak zmywarki, pralki i lodówki. W rzeczywistości pralnie przemysłowe mogą zużywać około 10% całkowitej energii wykorzystywanej w danym miejscu. Tak więc każdy sposób na zwiększenie wydajności jest mile widzianą ulgą dla firm.

Kilka prostych praktyk pozwalających zaoszczędzić koszty energii w dłuższej perspektywie

Istnieje kilka sposobów na zaoszczędzenie energii i pieniędzy, zwiększenie wydajności i poprawę wyników środowiskowych podczas korzystania z profesjonalnego wyposażenia pralni. Poniżej znajdziesz różne sposoby oszczędzania kosztów energii

  • Ustalaj optymalne rozmiary obciążenia, aby zmaksymalizować wydajność
  • Wyłącz dopływ energii do sprzętu, gdy nie jest on używany
  • Minimalizuj zawartość wilgoci w przedmiotach trafiających do suszarni
  • Zainstaluj timery na kotłach i podgrzewaczach wody, aby zminimalizować straty energii
  • Używaj wężownic parowych do pośredniego ogrzewania i zainstaluj system odzyskiwania ciepła z kondensatu
  • Przeprowadzaj regularną konserwację sprzętu, aby zaoszczędzić czas przestoju i straty, w tym regularnie sprawdzaj połączenia węży, złącza, zawory, uszczelki drzwi, uszczelki i pompy pod kątem wycieków.
  • Zainstaluj wymiennik ciepła, aby odzyskać ciepło z wypuszczonej gorącej wody i użyć go do wstępnego podgrzania zimnej wody wpływającej do kotła.

 

MicrosoftTeams image 1

 

Jak cieszyć się oszczędnością energii o ponad 60%

Jeśli chcesz unowocześnić swoje urządzenia, możesz zmaksymalizować oszczędności, wybierając urządzenie z pompą ciepła zamiast suszarki z nawiewem.

W suszarkach Electrolux Professional linii 6000 z pompą ciepła zastosowano opatentowane rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić do 65% energii bez skrócenia czasu suszenia.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii polegającej na zastosowaniu zaworu elektronicznego zamiast mechanicznego oraz sprężarki z napędem inwerterowym, która stanowi swoisty „mózg” pompy ciepła, możliwość osiągnięcia najwyższej efektywności energetycznej przy zachowaniu wydajności stała się rzeczywistością. Udowodniono, że suszarki bębnowe linii 6000 HP zapewniają płynną produkcję w niezrównanie krótkim czasie, z wysoką jakością wyników i bardzo pozytywnym zwrotem z rachunku za energię. Wyższa wydajność rozwiązań pomp ciepła linii 6000 przynosi pozytywne efekty nie tylko w zakresie zużycia energii, ale również prowadzi do znacznego zmniejszenia emisji CO2.

Jak działa suszarka z pompą ciepła

W odróżnieniu od tradycyjnej suszarki, urządzenie z pompą ciepła można zainstalować niemal wszędzie, dzięki możliwościom plug-and-play. Nie wymaga wyciągu ani systemu chłodzenia wodą i może pracować w temperaturze otoczenia od 10° C do 45° C przy odpowiedniej wentylacji.

Suszarka z pompą ciepła działa jako system pętli zamkniętej, ogrzewając powietrze i wykorzystując je do usuwania wilgoci z ubrań, a następnie wykorzystując je ponownie, gdy wilgoć zostanie usunięta. Zamiast wypuszczać ciepłe, wilgotne powietrze przez otwór wentylacyjny na zewnątrz pralni, jak to robi konwencjonalna suszarka, suszarka z pompą ciepła wysyła je przez parownik, aby usunąć wilgoć bez utraty zbyt dużej ilości ciepła.

Końcowe wnioski

Podczas gdy ceny energii wszędzie rosną, nadal istnieją sposoby, aby pralnie komercyjne poprawiły efektywność energetyczną. Poza podjęciem kroków w celu optymalizacji wydajności, inwestowanie w energooszczędne urządzenia, takie jak przełomowa suszarka bębnowa Line 6000, może stanowić ogromną różnicę.

Projektując rozwiązania w zakresie suszarek bębnowych, które gwarantują nawet 65% oszczędności energii przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu wydajności, firma Electrolux Professional naprawdę pomaga przedsiębiorstwom przetrwać w obecnych trudnych czasach, generować szybki zwrot z inwestycji i chronić środowisko jak żadna inna na rynku.

 

 

wyposazenie pralni

HACCP w pralniach – dlaczego ważny jest wybór odpowiedniej pralki komercyjnej

20 maja, 2022
detergenty

Cztery wskazówki, jak wybrać bardziej ekologiczny detergent do prania

6 marca, 2023
Wyświetlenia: 117

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności