Jak wybrać odpowiednią komercyjną pralkę i suszarkę dla Twojej pralni?

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Pralni 25 czerwca 2023
post-image

Pralnie są kluczowe dla wielu firm, a wiedza o tym, jaką komercyjną pralkę i suszarkę wybrać, pomoże usprawnić działania. Oprócz pralni samoobsługowych i pracowniczych, hotele, spa i inne firmy hotelarskie, domy opieki i szpitale potrzebują pralni. Wybór odpowiednich pralek i suszarek komercyjnych może być trudnym zadaniem.

Oto kilka wskazówek, które pomogą.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pralki i suszarki do zastosowań komercyjnych

Jedną z ważnych rzeczy do rozważenia jest rozmiar urządzenia. Przeładowanie komercyjnej pralki lub komercyjnej suszarki może uszkodzić ubrania, a niedoładowanie to strata wody, energii i materiałów eksploatacyjnych.

Oczywiście można zaopatrywać się u dostawców, którzy oferują szeroki zakres wymiarów swoich urządzeń, ale ponieważ pralnie zwykle doświadczają zmiennego napływu klientów, podjęcie decyzji nadal nie jest łatwe. W tej kwestii mogą pomóc pralki i suszarki komercyjne wyposażone w czujniki: mierząc ładunek prania i dostosowując zużycie zasobów, urządzenie może uniknąć kosztownych strat związanych z niedoładowaniem. Przy zastosowaniu tych urządzeń, maksymalna ładowność urządzenia jest lepszym wskaźnikiem wyboru rozmiaru niż dopasowanie ładowności do średniego obciążenia, jakie wykorzystuje Twoja firma.

Wybierz odpowiednią komercyjną pralkę i suszarkę dla swojej firmy

Przestrzeń fizyczna zawsze będzie problemem do rozwiązania, niezależnie od rodzaju działalności pralni. Komercyjne pralki i suszarki to nieporęczne urządzenia, które zajmują dużo miejsca, a do ich obsługi potrzeba jeszcze więcej miejsca. W pierwszej kolejności należy więc dokładnie zaplanować przebieg pracy, a następnie rozważyć konstrukcję urządzenia.

  • Komercyjne pralki i suszarki z możliwością układania w stosy mogą rozwiązać problemy związane z przestrzenią i przepływem pracy, pozostawiając mniejszy ślad i łącząc operacje załadunku, rozładunku i ponownego załadunku.
  • Ergonomicznie zaprojektowane urządzenia mogą zapewnić bardziej usprawniony przepływ pracy, zmniejszając całkowitą przestrzeń potrzebną do obsługi pralni.

Rozważ ergonomię komercyjnych pralek i suszarek, aby zmniejszyć koszty

Dobrze zaprojektowane komercyjne pralki i suszarki nie tylko idealnie pasują do przestrzeni, ale mają również doskonale „ludzkie” interfejsy. Firmy pralnicze, takie jak pralnie samoobsługowe, nadal wymagają wielu interakcji z ludźmi, a w innych pralniach wymagani są operatorzy. Prostsze interakcje oznaczają, że klienci są mniej zirytowani, pracownicy oszczędzają czas i popełniają mniej błędów, a pralnia działa szybciej.
Prawidłowa ocena zużycia

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na zużycie środków chemicznych jest prawidłowe sparowanie ładunku pralki i ilości detergentu potrzebnego do jej wyczyszczenia. Jeśli myjka ma tylko standardowy zasobnik na detergent, trzeba polegać na umiejętnościach i doświadczeniu operatorów w dozowaniu produktów.

Jeśli myjnia przemysłowa jest wyposażona w czujniki, może automatycznie użyć odpowiedniej ilości detergentu, aby pomyślnie zakończyć cykl, co przyniesie ogromne oszczędności w zakresie materiałów eksploatacyjnych.

Ocena zużycia czasu pracy pralek i suszarek przemysłowych

Jak w każdym biznesie, jeśli obniżysz zużycie zasobów, możesz zwiększyć swój potencjalny zysk. Ważne jest, aby dokładnie obliczyć zużycie pralek i suszarek przemysłowych, aby wybrać te właściwe dla firmy pralniczej.

Sprawdź wyposażenie pralni Electrolux Professional

 

MicrosoftTeams image 2

Wyposażenie pralni hotelowej z produktami Electrolux Professional

18 maja, 2023
wyposazenie pralni komercyjnych

Przemysłowe pralnie bezobsługowe – jak to działa?

12 września, 2023
Wyświetlenia: 125

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności