Pięć powodów, dla których warto wprowadzić zmywarkę do naczyń w branży hotelarskiej

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Gastronomii 6 kwietnia 2022
post-image

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie jednorazowych tworzyw sztucznych podkreśla znaczenie posiadania ważnego sprzętu do zmywania naczyń, który staje się podstawą dla firm z branży hotelarsko-gastronomicznej, takich jak bary, puby, restauracje i hotele, do szybkiego i efektywnego zarządzania obciążeniem pracą – zwłaszcza w godzinach szczytu – w celu sprostania pięciu podstawowym aspektom.

1 – Ciągłość działalności
Wyeliminowanie szerokiej gamy wyrobów z tworzyw sztucznych z oferty usług zmusi te firmy, które nie są w stanie przestawić się na nowe, ekologiczne materiały, do większego obciążenia pracą w godzinach szczytu, ponieważ będą one zmuszone do zmywania większej liczby tradycyjnych talerzy i sztućców, co spowolni działalność. Zmywarka ma więc zasadnicze znaczenie dla zapewnienia optymalnej obsługi klienta i zmniejszenia obciążenia pracą personelu, który z kolei może skupić się na bardziej produktywnych działaniach.

2 – Standardy higieniczne
W czasach, w których standardy higieny stają się coraz bardziej wymagające, tradycyjne, ręczne mycie naczyń i szklanek nie jest już wystarczające, aby zapewnić właściwe usunięcie bakterii. Zamiast tego, wprowadzenie zmywarki zapewnia doskonale higieniczne rezultaty i eliminację bakterii, szczególnie w przypadku tych, które są w stanie pracować w stałej temperaturze płukania 84 °C lub wyższej, spełniając w ten sposób najbardziej wymagające wymogi higieniczne.

3 – Wpływ na środowisko
W przeciwieństwie do tego, co większość ludzi może myśleć, automatyczne zmywanie naczyń w porównaniu z ręcznym, oprócz większej wydajności, pozwala znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko, ponieważ nowoczesne zmywarki zapewniają niskie zużycie energii i wody, a także produktów takich jak detergenty i nabłyszczacze. Ponadto emisja ciepła jest utrzymywana na niskim poziomie, dzięki czemu unika się wzrostu temperatury w środowisku pracy.

zmywarki electrolux professional

4 – Koszty siły roboczej
Oprócz oszczędności energii, wody, detergentów i nabłyszczaczy, wydajna zmywarka jest w stanie drastycznie obniżyć koszty związane z siłą roboczą, ponieważ obowiązki tradycyjnie wykonywane przez personel można w większości przypadków wyeliminować. Co więcej, zmywarki wyposażone w funkcję płukania na zimno dają gotowe do użycia naczynia natychmiast po umyciu, gwarantując tym samym wydajność i mniejszy stres podczas codziennych czynności.

5 – Potrzeba niewielkiej powierzchni użytkowej
Wydajność nowoczesnych zmywarek nie jest ściśle związana z ich wielkością, dzięki czemu mogą być one niezwykle wydajne i niezawodne niezależnie od wymiarów, co sprawia, że doskonale nadają się nawet do najmniejszych firm, w których przestrzeń na biurku stanowi większe wyzwanie.

Podsumowanie
Posiadanie odpowiedniego sprzętu do zmywania naczyń staje się podstawą w branży hotelarsko-gastronomicznej, aby zapewnić ciągłość działalności, właściwą obsługę i spełnić coraz wyższe standardy higieniczne, a tym samym obniżyć ogólne koszty operacyjne i zapewnić niskie zużycie energii, wody, detergentu i nabłyszczacza, co zmniejsza koszty ponoszone przez klientów.

Ponadto, z punktu widzenia odpowiedzialności społecznej, zmywarka pozwala nadal używać tradycyjnych sztućców, a tym samym uniknąć nie tylko marnowania produktów do mycia, ale także tworzyw sztucznych, co toruje drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.

 

wyposazenie kuchni komercyjnej electrolux professional

Układ małej kuchni komercyjnej: dlaczego warto wybrać piec konwekcyjno-parowy i schładzarkę szokową

22 kwietnia, 2022
Wyświetlenia: 174

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności