Profesjonalne wyposażenie kuchni: 5 urządzeń, które trzeba mieć

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Gastronomii 28 marca 2023
post-image

Jeśli jesteś w trakcie otwierania nowej restauracji, jednym z najważniejszych kroków jest wybór odpowiedniego profesjonalnego wyposażenia kuchni, która będzie centralnym punktem Twojego biznesu. Szef kuchni, Maximilian Zedelmeier, przygotował listę 5 niezbędnych urządzeń do profesjonalnej kuchni.

Piec konwekcyjno-parowy
Piec konwekcyjno-parowy umożliwia gotowanie w różnych trybach, łącząc odpowiednie ciepło i wilgotność potrzebne do uzyskania doskonałych rezultatów. Oprócz regulacji temperatury najważniejszym elementem, który należy kontrolować w piekarniku, jest wilgotność, ponieważ to właśnie ona transportuje ciepło. Piekarnik konwekcyjny air-o-steam firmy Electrolux Professional jest jedynym urządzeniem, które potrafi mierzyć wilgotność powietrza poprzez monitorowanie ilości powietrza w komorze piekarnika.

Szybkoschładzarki i Zamrażarki Szokowe
Profesjonalny piec konwekcyjno-parowy umożliwia osiągnięcie bardzo wysokich temperatur, a wydajna, profesjonalna schładzarka szokowa pozwala na opanowanie tego procesu w odwrotnym kierunku. System Cook&Chill firmy Electrolux pozwala obniżyć temperaturę potraw z 300°C do -42°C. Proces Cook&Chill pozwala zaoszczędzić czas przygotowania potraw, utrzymać wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa żywności oraz zachować jej najbardziej imponujące kolory, konsystencję i smak.

Urządzenie próżniowe
Oprócz poziomu bakterii, czynnikiem decydującym o czasie przechowywania żywności jest obecność tlenu. Brak powietrza – brak rozwoju bakterii. To bardzo proste. Tylko wydajna maszyna próżniowa jest w stanie wyeliminować 99,9% tlenu z worków próżniowych i zapobiec rozwojowi bakterii. Nie tylko to: możesz także wypróbować gotowanie metodą sous-vide, aby nadać swoim potrawom wyjątkowy smak i konsystencję. Wraz z piekarnikami konwekcyjno-parowymi air-o-steam i kompletnym systemem Cook&Chill urządzenie próżniowe Electrolux to as w rękawie, który zapewni Ci najlepsze rezultaty w kuchni.

Mikser planetarny
Zawsze, gdy chodzi o pieczenie, desery, przygotowywanie świeżego makaronu… mówimy o tym, jak ważny jest wydajny i niezawodny mikser planetarny do ubijania, mieszania, ugniatania i emulgowania. Świeżo upieczony chleb i wypieki stają się coraz ważniejsze dla restauracji, które chcą serwować wysokiej jakości potrawy. Za pomocą mikserów planetarnych Electrolux Professional BE5, BE8 lub BE10 można również sprawić, że sorbety i lody będą kremowe i puszyste przed podaniem.

Aquacooker
Aquacooker to urządzenie trzy w jednym do profesjonalnej kuchni, którego można używać do gotowania makaronu, ale także jako urządzenia do gotowania w niskiej temperaturze, bemaru i do gotowania metodą sous-vide. Urządzenie Electrolux Thermaline Acquacooker jest urządzeniem, które każdy kucharz chciałby mieć w swojej kuchni, ponieważ jest tak elastyczne i łatwe w obsłudze. Za pomocą jednego urządzenia można gotować makaron, utrzymywać ciepło sosów i gotować w niskich temperaturach, aby uzyskać najbardziej delikatne rezultaty podczas gotowania białek. Czy jesteś pewien, że możesz się bez niego obejść?

Sprawdź urządzenia do profesjonalnego wyposażenia kuchni

wyposazenie kuchni komercyjnej electrolux professional

Układ małej kuchni komercyjnej: dlaczego warto wybrać piec konwekcyjno-parowy i schładzarkę szokową

22 kwietnia, 2022
piekarnik electrolux professional

Produkty Electrolux Professional, które powinny znaleźć się w kuchni restauracyjnej

13 kwietnia, 2023
Wyświetlenia: 97

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności