Zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji w zarządzaniu cyklem prania

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Pralni 11 kwietnia 2023
post-image

Przewodnik krok po kroku do zmniejszenia ryzyka zakażeń w sektorze opieki zdrowotnej

Nawet w czasach „precedensowych” zakażenia związane z opieką zdrowotną (ZZOZ) dotykają każdego roku miliardów pacjentów na całym świecie.

Szacuje się, że w UE ponad cztery miliony pacjentów rocznie zapada na ZZOZ.

W obliczu globalnej pandemii nigdy nie było bardziej krytyczne, aby wszyscy w sektorze opieki zdrowotnej podjęli wspólne kroki w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się zakażeń i zapewnienia bezpieczeństwa personelowi i pacjentom.

Zabrudzona bielizna jest głównym nośnikiem potencjalnie szkodliwych bakterii. Całkowita dezynfekcja termiczna podczas prania komercyjnego może zminimalizować ryzyko dla personelu i pacjentów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczenia epidemii zakażeń w każdym środowisku opieki zdrowotnej jest wdrożenie skutecznego procesu zarządzania cyklem prania.

Oto kluczowe kroki dla skutecznego Zarządzania Cyklem Prania.

1. Pranie wstępne

Skuteczne zapobieganie zakażeniom zaczyna się jeszcze zanim rzeczy trafią do pralki komercyjnej. Te pierwsze kroki prania wstępnego są kluczowe dla zapewnienia, że bielizna dla służby zdrowia jest sortowana i prana w odpowiednim czasie i temperaturze dla całkowitej dezynfekcji termicznej w celu zmniejszenia ryzyka wybuchu epidemii w Twojej placówce.

Wstępne sortowanie

Po pierwsze, wstępnie posortuj brudną bieliznę medyczną według tekstyliów w miejscu odbioru. Posortuj bawełnę, syntetyki, tkaniny delikatne i inne rodzaje tkanin w oddzielnych sekcjach wózka do prania. Dzięki temu każdy rodzaj materiału jest gotowy do prania w odpowiednim czasie i temperaturze, co zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia i uszkodzenia materiału.

Przechowywanie

Aby uniknąć skażenia zabrudzonej lub zakażonej bielizny do otoczenia, ważne jest użycie odpowiedniego opakowania, aby oddzielić zabrudzoną bieliznę do wyznaczonej sekcji wózka do prania. Placówki powinny mieć oddzielne wózki i obszary dla czystej i brudnej bielizny, z zabezpieczonymi plastikowymi torbami dla materiałów, które mogą stanowić zagrożenie.

Sortowanie i sprawdzanie

Na koniec należy sprawdzić, czy w praniu nie ma ostrych przedmiotów lub czegokolwiek, co mogłoby uszkodzić materiał. Umieść wszelkie przedmioty użyte podczas procesu czyszczenia w odpowiednich torbach, które zostaną przekazane do pralni. Następnie wyrzuć rękawice, fartuch lub inne przedmioty jednorazowego użytku i dokładnie umyj ręce zgodnie z wytycznymi zakładu.

2. Pranie, suszenie i prasowanie

Electrolux Professional produkuje pralki komercyjne zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną higienę na każdym etapie procesu, bez kompromisów w zakresie kosztów. Nasze myjnie barierowe linii 6000 to ekonomiczne, zrównoważone rozwiązanie dla każdej placówki służby zdrowia, zapewniające nienaganne wyniki higieny i ergonomiczne konstrukcje, z których korzystają pacjenci i personel.

Pranie

Po odpowiednim posortowaniu bielizny wybierz odpowiednią temperaturę i ustawienie środków chemicznych dla każdego rodzaju tkaniny. Pamiętaj, że przeładowanie lub niedoładowanie pralki będzie miało negatywny wpływ na wynik prania.

Nasze pralki z linii 6000 wykorzystują funkcję prania wstępnego, aby usunąć brud z mocno zabrudzonych tkanin. Automatycznie ważą również pranie, aby zapewnić najlepsze rezultaty przy minimalnym zużyciu wody i energii.

Suszenie i prasowanie

Po zakończeniu cyklu prania wyładuj pranie do czystego, przeznaczonego do tego celu wózka i umieść je w suszarce. Ogranicz w miarę możliwości ilość razy, kiedy czyste pranie jest przenoszone. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, unikaj przeładowania i niedoładowania suszarki oraz zapewnij codzienną konserwację wszystkich urządzeń. Ostatnim elementem dezynfekcji termicznej jest proces prasowania. Ponownie, pranie powinno być prasowane zgodnie z rodzajem tkaniny, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Upewnij się, że suszenie i prasowanie odbywa się jak najszybciej po praniu, aby zapobiec ponownemu zanieczyszczeniu.

3. Pakowanie, transport, przechowywanie

Właściwa troska i dbałość o pranie bielizny odgrywa zasadniczą rolę w kontroli zanieczyszczeń w szpitalach, domach opieki i innych placówkach służby zdrowia na całym świecie.

Pakowanie

Po prawidłowym wypraniu, wysuszeniu i wyprasowaniu należy bezpiecznie zapakować czystą bieliznę, aby zmniejszyć ryzyko skażenia ze środowiska zewnętrznego. Świeżo wyczyszczoną bieliznę medyczną należy umieścić w wyznaczonym czystym wózku lub innym urządzeniu transportowym w celu zwrócenia jej do wymaganego obszaru szpitala.

Transport

Podczas transportu bielizny do wymaganej części placówki służby zdrowia należy zawsze korzystać z wyznaczonych czystych tras. Pomaga to uniknąć ponownej kontaminacji i jest kluczową częścią ustanowienia zorganizowanego procesu cyklu prania.

Przechowywanie

Skuteczne przechowywanie czystej bielizny jest jednym z najważniejszych sposobów ochrony przed skażeniem i uszkodzeniem przez mikroorganizmy. Wymień drewniane półki na higieniczne alternatywy, takie jak metalowe lub plastikowe, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju bakterii. Upewnij się również, że najpierw używasz bielizny przechowywanej przez najdłuższy okres, aby uniknąć wydłużonego czasu przechowywania.

Uwagi końcowe

Czyszczenie, sanityzacja i odkażanie są kluczowe w wielu branżach, zwłaszcza w szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej, gdzie problemy mogą prowadzić do chorób, a nawet zgonów. Firma Electrolux Professional skupiła się na podwyższeniu standardów prania, stosując rozwiązania zaprojektowane specjalnie z myślą o higienie i unikaniu ryzyka zakażeń, ze szczególnym uwzględnieniem bielizny i odzieży zawodowej.

Skuteczne stosowanie profesjonalnych barierowych urządzeń pralniczych, takich jak linia 6000 firmy Electrolux Professional, łączy w sobie pełną gwarancję higieny i najwyższej klasy ergonomię. Personel uzna je za łatwe w użyciu, a Ty będziesz spokojny o to, że najwyższej jakości procedury higieniczne i urządzenia odegrają integralną rolę w zapewnieniu mieszkańcom i ich rodzinom bezpieczeństwa przed zakażeniami.

Aby odpowiednio zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń w pralni w placówkach służby zdrowia, należy zadbać o to, aby cały personel medyczny został przeszkolony w zakresie stosowania zorganizowanego procesu zarządzania cyklem prania w połączeniu z profesjonalnymi, higienicznymi urządzeniami.

Więcej informacji na temat pralek barierowych i najbardziej wydajnych urządzeń firmy Electrolux Professional można znaleźć tutaj.

 

Rozwiazania pralnicze Electrolux Professional 3

Jakie są elementy wyposażenia pralni powinny się znaleźć w pralni komercyjnej?

2 kwietnia, 2023
MicrosoftTeams image 2

Wyposażenie pralni hotelowej z produktami Electrolux Professional

18 maja, 2023
Wyświetlenia: 124

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności