Profesjonalne czyszczenie piekarnika: jak można zaoszczędzić pieniądze

Adrian Turulski Komentarze: 0 Kategoria: Electrolux Professional Wyposażenie Gastronomii 14 maja 2023
post-image

Piece komercyjne wymagają dokładnego, profesjonalnego czyszczenia: tłuszcz i brud w naturalny sposób gromadzą się przy każdym użyciu. Codzienne czyszczenie pozwala utrzymać higienę i sprawność piekarnika. Konieczne jest zaplanowanie codziennego czyszczenia piekarnika w kuchni komercyjnej i uwzględnienie kosztów produktów do czyszczenia piekarników, robocizny i logistyki.

Jak można obniżyć te koszty?

Profesjonalne czyszczenie piekarników: środki do czyszczenia piekarników

Oprócz tego, że chemiczne środki czyszczące są dość drogie, mają też inne wady: żrące środki do czyszczenia piekarników mogą być świetne do odtłuszczania i przesuwania zapieczonego brudu, ale z natury są żrące i potencjalnie toksyczne. Na dłuższą metę mogą również powodować uszkodzenia piekarnika. Czy nietoksyczny środek do czyszczenia piekarnika jest tak samo dobry lub nawet lepszy od chemicznego środka do usuwania przypalonych cząstek?

Im bardziej toksyczny środek do czyszczenia piekarnika, tym więcej wody potrzeba do jego spłukania i tym dłużej trzeba czekać, zanim będzie można ponownie użyć piekarnika. Tak więc koszt materiałów do czyszczenia piekarnika jest tylko jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Materiały czyszczące do piekarników dostarczane przez producentów są dostosowane do każdego urządzenia, więc kupując je bezpośrednio, można obniżyć koszty czyszczenia. Do nowych piekarników Electrolux Professional SkyLine dostępna jest pełna gama chemicznych środków czyszczących (l). Produkty te

  • doskonale zaspokajają potrzeby związane z profesjonalnym czyszczeniem piekarników, jednocześnie przedłużając ich żywotność;
  • zapewniają wiele rozwiązań dla różnych problemów: można wybierać spośród stałych, płynnych i enzymatycznych środków chemicznych do profesjonalnego czyszczenia piekarników.

Profesjonalne czyszczenie piekarników: koszty pracy

Samoczyszczący się piekarnik może pomóc skrócić czas, jaki pracownicy poświęcają na profesjonalne czyszczenie piekarnika, ponieważ ogranicza i reguluje wymaganą robociznę. Czy wybór środka czyszczącego do samoczyszczących się piekarników jest problemem? Zazwyczaj nie, ale można uniknąć ryzyka i zwiększyć wydajność, kupując środek bezpośrednio od dostawcy piekarnika.

Piekarniki Electrolux SkyLine są wyposażone w technologię SkyClean, automatyczny, wbudowany system samoczyszczenia ze zintegrowanym systemem odkamieniania generatora pary oraz pełną gamą środków chemicznych przetestowanych pod kątem doskonałego czyszczenia.
Profesjonalne czyszczenie piekarnika: koszty organizacyjne

W przypadku profesjonalnego czyszczenia piekarników szczególnie ważne są koszty związane z brakiem aktywności: piekarniki muszą być wyłączone i całkowicie ostudzone na czas czyszczenia; można ich ponownie użyć dopiero po dokładnym wypłukaniu i usunięciu wszystkich żrących środków do czyszczenia piekarników lub substancji chemicznych, które mogą spowodować skażenie żywności. Podłączone urządzenia kuchenne mogą pomóc w obniżeniu tych kosztów. Na przykład nowe piekarniki Electrolux Professional SkyLine są wyposażone w:

  • Programowalne czyszczenie z możliwością wysyłania alarmów i monitorowania za pomocą zdalnego połączenia.
  • Funkcja Stop & Cook, która pozwala przerwać czyszczenie i przywrócić pełną sprawność piekarnika w ciągu 10 minut.

Profesjonalne czyszczenie piekarników: koszty wody i energii

Obejmują one zarówno koszty finansowe, jak i środowiskowe. Wybór piekarnika z funkcjami czyszczenia oszczędzającymi wodę i energię może zmniejszyć koszty eksploatacji nawet o 15%.

profesjonalne wyposazenie kuchni electrolux professional

Popularne produkty Electrolux Professional, które powinny znaleźć się w profesjonalnej kuchni

10 maja, 2023
electrolux wyposazenie gastronomii

Jak ergonomiczne projektowanie kuchni może pomóc w zwiększeniu zysków?

29 maja, 2023
Wyświetlenia: 145

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności