Artykuły - Electrolux Professional Wyposażenie Pralni

Czy wyobrażamy sobie życie bez pralki? To pytanie retoryczne. Dlaczego? Bo nie dopuszczamy życia poza powszechnie obowiązującymi regułami higieny, zwłaszcza w XXI wieku. Choćby pandemia koronawirusa pokazała jak ważna jest czystość otoczenia. Ale pranie to dla wielu osób „zło konieczne”, choć jest na to rozwiązanie – czyszczenie profesjonalne. 

Pralka jest urządzeniem gospodarstwa domowego, które zostało ujęte w światowym rankingu dziesięciu najbardziej przełomowych wynalazków ludzkości. Czy kogoś to dziwi? Dalej odwołując się do statystyk, pranie jest w czołówce najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Większość osób jednak czystość lubi, szczególnie… poza własnym domem. Urlop w niechlujnym hotelu lub kolacja w restauracji przy brudnym obrusie? Niedopuszczalne, prawda?
Pranie profesjonalne – czym się różni od prania w domu?
Profesjonalne pralnictwo to dzisiaj prężnie rozwijająca się gałąź usług, szczególnie w branżu HoReCa. Wspomniane hotele czy restauracje, ale także szpitale, placówki opiekuńcze czy nawet oświatowe stawiają na profesjonalną czystość. Wiele ze wspomnianych obiektów, z uwagi na oszczędności, decyduje się na tworzenie własnych pralni i ich wysokiej jakości wyposażenie. Pranie przestaje więc być „złem koniecznym”, a staje się niedrażniącą nikogo rutyną poprawiającą jakość życia.
Wyposażenie pralni inwestycją na lata
To stwierdzenie nie na wyrost. Profesjonalne pralnie mogą być naprawdę imponującymi obiektami, oczywiście w zależności od skali działalności. Ich wyposażenie – nawet nie ilość,a jakość – może być niezwykle wartościowe zarówno cenowo jak i wydajnościowo. Wyposażenie pralni jest inwestycją, która na siebie pracuje. Dzięki zaawansowanej czystości np. w hotelu czy restauracji, podnosimy poziom usług a co za tym idzie – zaufanie gości. Czystość świadczy o marce i wizerunku.
Pralka to nie wszystko. W co warto się wyposażyć?
Profesjonalne czyszczenie to nie tylko pranie. Obiekty, które w sposób szczególny muszą dbać o czystość wszelakich tkanin, a nad tym procesem czuwają odpowiednie organy, takie jak choćby sanepid, najczęściej nie ograniczają się tylko do prania. Urządzenia, jakie powinny stanowić wyposażenie pralni profesjonalnej to:

pralnico – wirówki,
suszarki i szafy suszące,
systemy dozowania detergentów,
magle,
urządzenia wykończeniowe,
a nawet – systemy płatnicze (w pralniach komercyjnych).

Gdzie znaleźć dobrej jakości sprzęt?
Rynek nasycony jest wszelakimi urządzeniami AGD, ale tylko specjalizujące się w produkcji wyposażenia pralni firmy sprostają wygórowanym oczekiwaniom. Taką firmą jest Electrolux Professional, który od ponad dziewięćdziesięciu lat zajmuje się tworzeniem i ulepszaniem rozwiązań m.in.. dla profesjonalnych pralni. Wspomniane wcześniej spectrum urządzeń, które powinny znaleźć się w pralniach oczywiście powstają pod szyldem marki Electrolux. „Hitem” tego producenta jest czyszczenie wodne Lagoon. To ekologiczne rozwiązanie systemowe będące alternatywą dla tradycyjnego prania chemicznego. Najczęściej po system Lagoon sięgają pralnie hotelowe, bo dzięki temu mogą działać w ekspresowym tempie. Urządzenia Electrolux Professional  to technolgoia inteligentna, sterowana z poziomu komputera czy smartfona. Przede wszystkim pranie z Electroluxem na poziomie wręcz zawodowym równa się delikatniejsze tkaniny, hiperalergiczność, ochrona środowiska dzięki energooszczędności maszyn oraz systemom zmniejszającym zużycie detergentów.

Co ważne, Electrolux Professional każde urządzenie ze swoich fabryk certyfikuje, stale testuje i ulepsza. Wieloletnia gwarancja udzielana na sprzęt dla profesjonalnych pralni daje poczucie dobrej inwestycji. Klienci otaczani są indywidualną opieką posprzedażową oraz doradztwem, dzięki któremu wyposażenie pralni szyte jest „na miarę” zarówno potrzeb, jak i dosłowne – przygotowując urządzenia na nieszablonowy wymiar.